Nawet 200 tys. zł
dla inwestycji fotowoltaicznej w 2024 roku

ARiMR w 2024 roku przygotował wsparcie dla rolników w wysokości 200 tys. zł na fotowoltaikę oraz inwestycje z zakresu efektywności energetycznej. Chcesz się dowiedzieć jak pozyskać fundusze? Napisz do nas!

Kto możesz uzyskać wsparcie? Rolnicy którzy:

1.
Są wpisani do ewidencji producentów
2.
Otrzymali jednolitą płatność obszarową
3.
Prowadzą gospodarstwo w ramach działów specjalnych produkcji rolnej

Fotowoltaika i pompa ciepła z dotacji

Obszary inwestycyjne mówią jasno na co mogą zostać wykorzystane środki z ARiMR, mogą to być przede wszystkim instalacje PV, ale również pompy ciepła i magazyny energii, pod warunkiem że będą one połączone z fotowoltaiką. W przypadku pomp ciepła i magazynów energii będą to instalacje do wytwarzania energii cieplnej.

Na co można przeznaczyć pieniądze?

1.
Zakup mikroinstalacji fotowoltaicznych
2.
Urządzenia do wytwarzania energii cieplnej z promieniowania słonecznego (pompy ciepłą, magazyny energii)
3.
Inwestycje służące poprawie efektywności energetycznej np docieplenie ścian

Programy dla rolników

Poznaj możliwości finansowania Twojej inwestycji

Instalacja fotowoltaiczna dla rolników

Czy jesteś rolnikiem i zastanawiasz się, jak zoptymalizować koszty energii na swoim gospodarstwie? Nasza firma oferuje fotowoltaiczne rozwiązania dostosowane specjalnie dla Ciebie! Zainstaluj panele słoneczne i czerp korzyści z energii odnawialnej.

Jakie korzyści uzyskasz?

1.
Energia na Twoim polu
Fotowoltaika dla rolnika to doskonały sposób na pozyskiwanie energii. Wykorzystaj nieograniczone źródło energii ze Słońca do zasilania Twojego gospodarstwa.
2.
Oszczędności na Rachunkach
Zainwestuj raz, oszczędzaj zawsze! Panele fotowoltaiczne pozwolą Ci obniżyć rachunki za prąd, a nadwyżki energii możesz sprzedawać z powrotem do sieci, generując dodatkowe przychody.
3.
Niskie koszty utrzymania
Systemy fotowoltaiczne mają niskie koszty utrzymania. Panele słoneczne są odporne na warunki atmosferyczne i wymagają minimalnej konserwacji.
4.
Ekologia
Dbaj o planetę, wybierając energię odnawialną. Fotowoltaika dla rolników eliminuje emisję gazów cieplarnianych, wspierając jednocześnie zrównoważone i ekologiczne praktyki w rolnictwie

Assistance technical worker in uniform is checking an operation and efficiency performance of photovoltaic solar panels. Unidentified solar power engineer touches solar panels with his hand at sunset.

Nasze usługi fotowoltaiczne

Panele słoneczne najnowszej generacji

Oferujemy wysokiej jakości panele słoneczne, charakteryzujące się wydajnością i trwałością. Wybieramy rozwiązania, które maksymalizują produkcję energii.

Projektowanie Dostosowane do Twoich Potrzeb

Zapewniamy kompleksowe projektowanie systemów fotowoltaicznych, uwzględniając indywidualne potrzeby klienta, lokalne warunki i efektywność energetyczną.

Profesjonalna Instalacja

Nasi doświadczeni specjaliści zapewnią fachową instalację paneli słonecznych, dbając o optymalne rozmieszczenie, kąt nachylenia i wydajność systemu.